Quilling Sanatı

Modern anlamda Quilling Sanatı, ilk olarak Rönesans (15.yy) döneminde, kitap kapakları ve dini objeleri dekore etmek için Fransızlar ve İtalyanlar tarafından çokça kullanılmıştır. 18.yy Avrupa’sında ise sanatsal bir hobi sanatı olarak popüler hale gelmiştir. Sanatsal anlayış dışında sanayi alanında da kullanılan Quilling Sanatı ile genellikle zamanın demir eşyalarının, makinelerinin taklidi modellemesi oluşturulmuştur. 19. yy dünya genelinde savaşların hâkim olduğu zamanlar olduğundan bu tarz sanatlar geri planda kalmış, unutulmaya yüz tutmuştur. Fakat günümüzde tekrar hatırlanan Quilling Sanatı tekrar tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılmaya başlamıştır.

Quilling sanatı renkli kağıtlar kullanılarak çeşitli sanatsal çalışmalar yapıldığı için küçükten büyüğe birçok kişinin ilgisini çeker olmuştur. Okullarda tasarım derslerinde ve iş eğitimi derslerinde, ana okullarında çocuklara ders ve etkinlik saati olarak uygulanmaya başlanmıştır. Eğlenceli ve düşündüren bir sanat olduğu için öğrencilerin ve bu sanatla uğraşanların el becerilerini ve düşünce yapılarını güçlendirmektedir.


Quilling Malzemeleri Nelerdir? - Quilling Malzemeleri Nedir?

Quilling malzemeleri şunlardan oluşmaktadır.

Quilling Kağıdı yani renkli quilling kağıt şeritler. Bunlar 3mm, 5mm, 8mm 10mm ve daha farklı kalınlıkta özel üretim quilling kağıtlarından oluşmaktadır.

Quilling Aleti yani quilling kağıt kıvırma aleti (quilling kağıt bükücü) her bir kişi için bir tane olmalıdır. 

Quilling Daire Şablon Cetveli yani yaptığınız quilling modüllerinin boyutlarını ölçmenize yarayan şablon cetvel.

Quilling Cımbızı yani küçük quilling modüllerini yaparken küüçük parçaları tutmak ve yerleştirmek için kullanacağımız quilling cımbızı.

Quilling Makası yani quilling modüllerini oluşturup fazla uzun gelen kağıt şeritleri kesmemize yarayan quilling makası.

Quilling malzemelerini türkiyenin her yerine www.quillingseti.comwww.tahtakalehobimarket.com ve www.quillingmalzemeleri.com sitelerimizden sipariş verebilirsiniz.


Basketbol Topu 7 Numara

Basketbol Topu 7 Numara..

15,99 ₺

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)