Quilling Sanatı Nedir

Quilling Sanatı Nedir

Quilling Sanatı Modern anlamda, ilk olarak Rönesans (15.yy) döneminde, kitap kapakları ve dini objeleri dekore etmek için Fransızlar ve İtalyanlar tarafından çokça kullanılmıştır. 18.yy Avrupa’sında ise sanatsal bir hobi sanatı olarak popüler hale gelmiştir. Sanatsal anlayış dışında sanayi alanında da kullanılan Quilling Sanatı ile genellikle zamanın demir eşyalarının, makinelerinin taklidi modellemesi oluşturulmuştur.

19. yy dünya genelinde savaşların hâkim olduğu zamanlar olduğundan bu gibi sanatlar geri planda kalmış, unutulmuştur. Günümüzde makineleşme ile hayat kolaylaşmaya başlayınca tekrar sanat olarak yapılmaya başlanan Quilling Sanatı tüm dünyada tekrar hızlı bir şekilde yayılmaya başlamıştır.


Quilling Malzemeleri Nelerdir? - Quilling Malzemeleri Nedir?

Quilling malzemeleri şunlardan oluşmaktadır.

Quilling Kağıdı yani renkli quilling kağıt şeritler. Bunlar 3mm, 5mm, 8mm 10mm ve daha farklı kalınlıkta özel üretim quilling kağıtlarından oluşmaktadır.

Quilling Aleti yani quilling kağıt telkari kıvırma aleti her bir kişi için bir tane olmalıdır. 

Quilling Daire Şablon Cetveli yani yaptığınız quilling modüllerinin boyutlarını ölçmenize yarayan şablon cetvel.

Quilling Cımbızı yani küçük quilling modüllerini yaparken küüçük parçaları tutmak ve yerleştirmek için kullanacağımız quilling cımbızı.

Quilling Makası yani quilling modüllerini oluşturup fazla uzun gelen kağıt şeritleri kesmemize yarayan quilling makası.

Quilling malzemelerini türkiyenin her yerine www.quillingseti.comwww.tahtakalehobimarket.comwww.quillingmalzemeleri.com ve www.quilling.com.tr sitelerimizden sipariş verebilirsiniz.


Kaliteli Quilling Kağıt Telkari ürünleri hesaplı bulabileceğiniz bir yer arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sitelerimizi inceleyerek ihtiyacınız olan quilling kağıt kıvırma sanatı ürünlerini sitelerimizden tedarik edebilirsiniz.